Як вберегти дітей в Інтернеті – поради батькам

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою смартфонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості.

Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки?

Для дітей наслідки безконтрольного спілкування в Інтернеті можуть бути самими непередбачуваними. Для того, щоб зробити Інтернет-життя своєї дитини менш ризикованим, батькам необхідно трохи попрацювати.

Поясніть дітям кілька простих правил роботи в Інтернет – буде набагато краще, якщо дитина дізнається правила безпечної поведінки в Інтернеті від батьків, а не зі свого сумного життєвого досвіду.

Діти та підлітки в онлайн (поради для батьків і вчителів)

Безпека дітей в Інтернеті. Кібербулінг (путівник для батьків та вчителів)

Тест про кібербулінг

Інтернет-ризики для дітей

 • ''Дорослий'' контент: еротика, азартні ігри, реклама тютюну та алкоголю.
 • Незаконний контент: порнографія.
 • Он-лайн насильство: заклики до асоціальної поведінки, жорстокості, насильства, суїцидальної поведінки, сексуальної експлуатації тощо.
 • Розголошення приватної інформації, яка може бути використана проти дітей та їхніх родин.
 • Контент, що може задати фінансових збитків - короткі номери й платні сервіси, що тарифікуються окремо, різного роду лотереї, тощо.
 • Інтернет-залежність.

Виконання наступних пунктів допоможе захистити вашу дитину під час перебування її в мережі:

1. Виконання трьох основних правил:

a) Приділяйте увагу захисту устаткування та інформації:

 1. Регулярно оновлюйте операційну систему.
 2. Використовуйте антивірусну програму.
 3. Застосовуйте брандмауер.
 4. Створюйте резервні копії важливих файлів.
 5. Будьте обережні при завантаженні нових файлів.

b) Захистіть себе в онлайні:

 1. Не розголошуйте особисту інформацію.
 2. Думайте про те, з ким і про що розмовляєте.
 3. Пам'ятайте, що в Інтернеті не вся інформація надійна та не всі користувачі відверті і не завжди видають себе за реальних людей.

c) Дотримуйтеся правового поля:

 1. Законів потрібно дотримуватися навіть в Інтернеті.
 2. Дотримуйтеся загальноприйнятих норм спілкування.
 3. При роботі в Інтернеті не забувайте піклуватися про інших так само, як про себе.

2. Створіть безпечну зону та контролюйте дотримання дитиною меж цієї зони.

Старайтеся разом з дитиною, знайти корисні, цікаві й безпечні сайти, які вона переважно буде відвідувати надалі. Періодично відвідуйте їх разом. З таких сайтів сформуйте список дозволених сайтів в програмному забезпеченні системи мережної безпеки вашої системи, наприклад - для цього можна застосувати налаштування параметрів оглядача (не забудьте при цьому програмно заборонити доступ до налаштувань з сторони інших користувачів). В цьому випадку якщо дитині необхідно зайти на новий сайт, їй прийдеться попросити вашої допомоги на додавання його адреси в перелік дозволених сайтів, отже ви матимете змогу оцінити безпечність сайту до того, як він стане вільно доступним дитині.

Крім того корисно встановити програму – фільтр. За допомогою програм фільтрації можна встановити обмеження вебсайтів на основі змісту. Це означає, що встановивши й налаштувавши таку програму, Ви можете заблокувати для дитини доступ до сайтів, які містять матеріали, визначені як небезпечні (порнографія, насильство, суїцид тощо).

Детальніше про проблеми безпеки та способи їх вирішення

Навчальний посібник із безпеки дітей в Інтернеті. Компанія Google спільно з організаціями The Net Safety Collaborative та Internet Keep Safe Coalition розробила навчальний підручник із безпеки дітей в Інтернеті. У компанії вважають, що безпека в Інтернеті – це одна з фундаментальних навичок, що допомагає навігації в цифровому світі. Підручник розроблено в партнерстві з Міністерством освіти та науки України.

On-ляндія. Безпечна веб-країна. Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією "Майкрософт Україна" в рамках програми "Партнерство в навчання".

Кiлькiсть переглядiв: 593

Фотогалерея

Комунальний заклад загальної середньої освіти "Рожищенський ліцей №2"

вул. Драгоманова, 3,
45101, Волинська область, Луцький район, м. Рожище,
Україна

Cпеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України. Підтримуємо Українську Армію!

Дата останньої зміни 03 Лютого 2023

Цей сайт безкоштовний!